znakovanijerecmiminek-600x300.png

Baby Signs

Baby Signs® - Znaková řeč pro slyšící miminka a batolata, kterou jsem poznala díky své první dceři Barunce, jsem se rozhodla předávát dál a učit ji jako nezávislá lektorka v době, kdy přišla na svět moje druhá dcera, Veronika (2013).  

Společně jsme tak s dcerkami zažili moc hezké, někdy až neuvěřitelné chvíle a překvapili Barunčinou i Veroničinou  spokojeností široké okolí. S Barunkou jsme začali znakovat v jejích 9 měsících, v 11. měsíci nám ukázala první znak "JEŠTĚ" a pak už to šlo rychle, přičemž v roce používala aktivně okolo 30 znaků a jejich počet narůstal. Veronika se nejdřív potřebovala naplno rozvinout v pohybu, a proto ikdyž první znak přišel taktéž v 11. měsíci, naplno začala znakovat až ve 14. měsíci. Znakovou řeč používaly a postupně opouštěly s tím, jak se učily mluvit, přibližně do dvou let věku.

Je to podobné jako když učíme naše děti "pá pá" nebo "prosím", s tím rozdílem, že tyto znaky jim pomohou se s námi dorozumět v době, kdy ještě nejsou schopné používat svoje hlasivky, což je velmi složité. Díky znakům sdílíme s dětmi jejich svět a to je motivuje ke komunikaci. Rychlé vzájemné porozumění Vám bude odměnou za Vaši trpělivost při učení znaků.

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím než je
schopné mluvit. V Česku je to relativně novinka (od roku 2008), ale ve světě se znakování s miminky a batolaty používá už přes 30 let.
Znakující miminka tak získávájí jedinečnou možnost se podělit o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší
pohody, která zavládne, když se dozví co jejich ratolest chce bez slziček a nářku.

Program znakové řeči pro slyšící batolata, Baby Signs (R) byl vyvinut profesorkami vývojové psychologie Kalifornské Davis University - Dr. Acredolo a Dr. Goodwyn. Ty účinky znakování podrobně a dlouhodobě  zkoumaly a výsledky jejich výzkumu prokázaly,že znakování pomáhá položit pevné základy efektivní komunikaci, které s dětmi zůstanou dlouho poté co se naučí mluvit a znakovou řeč opustí. Tuto skutečnost mohu z vlastní zkušenosti s Barunkou potvrdit.

Schopnost efektivně komunikovat vede k úspěchům ve škole, v práci i v osobním životě. Zejména v doběkdy se dětská mysl rapidně vyvíjí, umění dorozumět se posílí dětskou sebedůvěru a usnadní navazování kontaktů s ostatními dětmi i dospělými. Výsledkem je posílená emoční inteligence a nadprůměrné komunikační dovednosti.online-materialy-banner-468x354.png

Vědecké studie prokázaly, že znakování s miminky metodou Baby Signs: 

Snižuje frustraci a vytváří důvěru              Umožňuje dětem sdílet svůj svět
Upevňuje pouto mezi rodiči a dětmi           Podporuje pozitivní emoční rozvoj

Posiluje sebedůvěru dětí                         Urychluje rozvoj řeči

Dává impulz k intelektuálnímu rozvoji      

Odkrývá, jak jsou děti ve skutečnosti chytré a kolik toho vnímají

Těším se na Vás při svých seminářích, kde Vám představím tuto skvělou metodu komunikace či přímo na kurzech pro děti a rodiče, kde se spolu s medvídkem BeeBo naučíme cca 100 základních znaků. 

Zde si můžete objednat online seminář: http://www.babysigns.cz/kurzy/online-kurz-znakovani-baby-signs/?a_box=9g6sa93x​

a ke mně potom přijít osobně jen s malým doplatkem.

Anebo si objednat pěkné básničky vhodné ke znakování: 

http://www.babysigns.cz/eshop/baby-signs-materialy-online/?a_box=9g6sa93x

 

© 2016 - 2018 Kurzy Pavlína